Powrót do listy

Turniej Kapica Cup – powraca w wielkim stylu

20.09.2023 | Godz. 22:56

Turniej Kapica Cup  – rozgrywki nie o podium, a o wartości

Turniej Kapica Cup 2 powrócił na murawę w Zawadzkiem w wielkim stylu. Poprzednia edycja była tak udana, że trudno było sobie wyobrazić zaniechanie wydarzenia. Zawody odbyły się 2 września.

Pierwszy gwizdek zawodnicy oraz kibice usłyszeli o godzinie 10:00. Od tego czasu toczyła się kilkugodzinna, piękna, fair-play rywalizacja w systemie „każdy z każdym”. W rozgrywkach wzięły udział drużyny do lat 9 i do lat 11:

·        Górnika Zabrze

·        Odry Opole

·        Polonii Nysa

·        Athletic Ozimek

·        Małapanew Kuczów

·        Akademii Piłkarskiej Krupski Młyn

·        Stali Zawadzkie.

To były wspaniałe zawody, w których każdy zespół był zwycięski i otrzymał medale oraz pamiątkowe dyplomy. Nie wyłaniano pierwszego, drugiego czy trzeciego miejsca. To nie był turniej o podium, a o wartości. O czym doskonale świadczą słowa skierowane do piłkarzy przez Grzegorza Kozierskiego, prezesa Stali Zawadzkie:

— Ten dzień nie jest tylko o rywalizacji na boisku, ale także o przyjaźni, szacunku i gry fair play. Zachęcamy wszystkich zawodników do dawania z siebie wszystkiego, ale zawsze z poszanowaniem zasad gry i swoich przeciwników. Dla nas wszystkich to nie tylko sport, to również okazja do nauki, rozwoju i kształtowania charakteru. Dlatego pamiętajcie, że wynik na tablicy wyników to tylko część tego, co dzisiaj się liczy. To także wasza postawa na boisku, wsparcie dla kolegów i koleżanek, oraz duch współpracy.

Na wydarzeniu pojawili się nie tylko fani sportu, ale również Burmistrz Miasta i Gminy Zawadzkie Mariusz Stachowski, który także skierował do młodych zawodników oraz organizatorów słowa wsparcia i uznania.

Piłkarze wzięli sobie do serca wypowiedzi prezesa Stali Zawadzkie i burmistrza, ponieważ na boisku panowała naprawdę zdrowa atmosfera, a rozgrywki oglądało się z przyjemnością. Z dużym zaangażowaniem do zawodów podeszli także kibice, którzy ciepło wspierali i dopingowali swoich ulubieńców.

Po godzinach sportowych zmagań…

Po godzinach sportowych zmagań każdy z zawodników i sztabu trenerskiego zasłużył na regenerację i odpoczynek. Organizator turnieju Kapica Cup 2 zadbał również o tę kwestię. Członkowie klubów dostali opaski, które uprawniały ich do otrzymania ciepłego posiłku, kawy, ciasta, zimnego napoju.

Na terenie wydarzenia na młodszych, jak i starszych uczestników czekało wiele atrakcji. Wśród nich były dmuchańce, piłkarzyki, dart z piłki nożnej, ścianka wspinaczkowa i wiele, wiele innych.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zachęcamy do obejrzenia naszej fotorelacji!

Poprzednie newsy