Powrót do listy

Turniej Kapica Cup

03.09.2022 | Godz. 12:03

Niezapomniana impreza, ogromne emocje sportowe i rodzinna atmosfera, czyli Ogólnopolski Turniej Piłkarski Kapica Cup.

W sobotę, 3 września, murawa boiska w Zawadzkiem zapełniła się młodymi piłkarzami z uznanych zespołów piłkarskich – Górnika Zabrze czy Wisły Kraków. W rozgrywkach nie mogło zabraknąć oczywiście zespołów z Opolszczyzny – Stali Zawadzkie, Athletic Ozimek, Polonii Nysa i Odry Opole.

– Od pewnego czasu, jako firma, zarząd i ludzie, którzy mają coś do powiedzenia w naszej firmie, staramy się coś zrobić dla młodych, dla miasta. Chęć dania czegoś od siebie zmobilizowała osoby działające blisko sportu do organizacji turnieju piłkarskiego – mówi Roman Kapica, właściciel firmy Kapica, głównego sponsora turnieju.

Podczas turnieju Kapica Cup nie zabrakło fantastycznej, rodzinnej atmosfery. Młodzi sportowcy zapewnili niesamowite widowisko, w którym królowały liczne bramki, emocje i rywalizacja fair play.

– Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza to do 9 lat, a druga – do 11 lat. W pierwszej grupie brały udział drużyny z Athletic Ozimek, Wisły Kraków, Polonii Nysa, Stali Zawadzkie, Odry Opole, Stali Zawadzkie II. W drugiej z kolei Polonia Nysa, Athletic Ozimek, Wisła Kraków, Odra Opole, Górnik Zabrze, Stal Zawadzkie – wspomina Marcin Polaczkiewicz, dyrektor zakładu.

Po kilkugodzinnych rozgrywkach w systemie „każdy z każdym” zwycięzcami okazały się wszystkie drużyny, którym wręczono zasłużone nagrody. Podczas turnieju wyróżniono także najlepszego zawodnika, bramkarza oraz strzelca, którzy otrzymali puchary, a każde dziecko zabrało do domu pamiątkowy medal. Ponadto wszyscy młodzi piłkarze i piłkarki dostali opaskę do strefy gastronomicznej. Korzystać można było w niej z lodów, ciasta, ciepłego posiłku i napojów.

Po rozegranym turnieju na wszystkie dzieci czekały niesamowite piłkarskie atrakcje w postaci wszelakich dmuchańców z piłkarskim motywem, piłkarzyków czy strzelania do celu. Był to pierwszy taki turniej rozegrany w Zawadzkiem.

– Jestem zbudowany poziomem zaangażowania, organizacją, klimatem, mnogością drużyn i atmosferą, jaka się tu utworzyła. Taki turniej jest trampoliną do sukcesu. Młodzież, jaka tu przyjechała, miała okazję ze sobą rywalizować i kształtować swoje umiejętności piłkarskie – mówi Mariusz Stachowski. Dzięki zakładowi, który był głównym sponsorem tego przedsięwzięcia, wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem. Szczególnie podziękowania należą się Romanowi Kapicy, Marcinowi Polaczkiewiczowi oraz Grzegorzowi Kozielskiemu. To są trzy nazwiska, bez których ten turniej by się nie odbył – dodaje burmistrz.

Organizatorem turnieju Kapica Cup jest Stal Zawadzkie, a głównym sponsorem – firma Kapica. Swoim patronatem rozgrywki objął burmistrz Zawadzkiego, Mariusz Stachowski, a patronem medialnym było Radio Opole.

Poprzednie newsy