Powrót do listy

Drużyny na sezon 2021/2022

20.09.2021 | Godz. 13:09

W sezonie 2021/2022 klub Stali Zawadzkie będzie reprezentowany w rozgrywkach ligowych przez 4 drużyny.

  • Dziewczyny – Drużyna dziewczyn w tym roku przystępuje do rozgrywek Opolskiej Ligi Trampkarek U-15 jako zupełny debiutant. Jest to pierwszy sezon żeńskiej drużyny w 75-letniej historii klubu! Do walki stajemy z najlepszymi drużynami w województwie, które szkolą piłkarsko zawodniczki od wielu lat. Wynik w takich starciach schodzi na drugi plan. Zbieramy przede wszystkim dużo doświadczenia i staramy się wyciągać z każdego spotkania jak najwięcej wniosków. Dziewczynom nie brakuje woli walki i zaangażowania oraz chęci rozwoju. W przyszłości z pewnością to zaprocentuje.
  • Młodzicy – Drużyna młodzików występująca w lidze terytorialnej posiada bardzo szeroką kadrę złożoną z zawodników z roczników 2009-2012. Rozgrywki prowadzone na pomniejszonym w stosunku do pełnowymiarowego boisku i na bramki o wymiarach 5 x 2, stanowi dla najmłodszych adeptów piłkarstwa pierwszy kontakt z prawdziwym boiskiem piłkarskim. Dodatkowo jest to pierwsza kategoria, w której obowiązuje przepis o spalonym. Nasi przeciwnicy w tym sezonie to drużyny z okolicznych miejscowości więc prawie wszystkie mecze są derbowe. Rozgrywki obfitują w wysokie wyniki spotkań i mnóstwo niecodziennych, śmiesznych  sytuacji związanych z nowymi przepisami i umiejętnościami zawodników. Uczymy się więc i dobrze bawimy. Wynik nie jest istotny, a kibicom gwarantujemy niezapomniane wrażenia.
  • Trampkarze – Drużyna trampkarzy rozegra kolejny trzeci sezon w wojewódzkiej II lidze trampkarzy. W porównaniu z rokiem ubiegłym drużynę czekają znacznie dłuższe wyjazdy na mecze gdyż obecnie jesteśmy w grupie z drużynami z okolic Opola. Trzon zespołu to zawodnicy z rocznika 2007, którzy już w ubiegłym sezonie całkiem nieźle radzili sobie w tej grupie rozgrywkowej. Liczymy, że i ten sezon będzie udany, a osiągnięte w roku ubiegłym czwarte miejsce zostanie poprawione i uda się zakończyć rozgrywki w czołowej trójce. Nie będzie to jednak łatwe gdyż drużynę ze względu na wiek opuścili zawodnicy, którzy stanowili o jej sile i stabilności. Brak Jakuba Lemy, który kontynuuje grę w trampkarzach Górnika Zabrze może się okazać trudny do uzupełnienia. To jednak ciągle rozgrywki młodzieżowe więc uczymy się, rozwijamy i zbieramy cenne doświadczenia.
  • Seniorzy – Sezon 2018/2019 dał seniorom awans do A klasy. Kolejne 2 lata to walka o utrzymanie i rozpoznanie przeciwnika. Obecny sezon 2021/2022 jest sezonem wyjątkowym gdyż do drużyny powróciło większość wychowanków Stali Zawadzkie grających w wyższych ligach. Mając takich zawodników celem jest awans do ligi wojewódzkiej. Kadra seniorów jest stabilna i trenuje 2-3 razy w tygodniu, dodatkowo prowadzone są zajęcia indywidualne dla zawodników.

Poprzednie newsy

17.05.2021 | Godz. 08:19
08.02.2021 | Godz. 20:30